PhDr. Marian Jelínek, Ph.D.

PhDr. Marian Jelínek, Ph.D.

TALENT A DISCIPLÍNA VE SPORTU A TALENT A DISCIPLÍNA V ŽIVOTĚ

Cena 250 Kč/přednáška

19. 11. 2017 Velký sál

PhDr. Marian Jelínek, Ph.D
hokejový trenér, sportovní kouč, manažer

hokejový trenér, sportovní kouč, manažer, bývalý dlouholetý osobní kouč Jaromíra Jágra. Již více než 25 let se zabývá sportovní psychologií a mentálním koučinkem. Jako hokejový trenér získal zlato z MS 2005, 2x titul s HC Sparta Praha, Presidentův pohár s HC Plzeň.
Přednáší nejen asociacím a klubům napříč všemi sporty, ale také firmám z různých oborů. Je garantem oboru Psychologie pro manažery na Newton College. Individuálně spolupracuje s vrcholovými sportovci (Karolínou Plíškovou, Tomášem Hertlem, Janem Mickou,…) a manažery.

TALENT A DISCIPLÍNA VE SPORTU (v 16 h.):
Marian byl dlouholetým trenérem Jaromíra Jágra a nyní se věnuje mnoha dalším úspěšným sportovcům jako je například Karolína Plíšková, Tomáš Hertl, Šárka Pančochová a další. Často si kladl otázku, v čem se liší ti úspěšní od neúspěšných, a co má vliv na to, že člověk je schopen využít svého plného potenciálu. Během přednášky se podělí nejen o své vlastní zkušenosti nabyté během dlouholeté praxe ve vrcholovém sportu, ale také o nejnovější metody a techniky mentálního koučinku.

TALENT A DISCIPLÍNA V ŽIVOTĚ (v 17:45 h.):
Dostali jsme se do situace, kdy blahobyt, po kterém jsme toužili a snažili se o něj, má většina lidí v naší společnosti. S jeho dosažením jakoby se ale začaly otevírat pomyslené nůžky mezi dosaženými ekonomickými parametry a pocitem štěstí , které prožíváme. Ptáme se tedy, zda je cílem a smyslem života generovat stále větší bohatství?
V přednášce Marian ukazuje, že bohatství a blahobyt nemusí být špatné, pokud s nimi umíme pracovat, pokud si dokážeme vytvořit určitý postoj, tzv. vystoupení z komfortní zóny. Nic nás ovšem nenutí z komfortní zóny vystoupit, proto můžeme blahobytu lehce podlehnout a vystoupení z komfortní zóny se pro nás stává stresem, ne zřídka se vyskytují deprese a psychické poruchy.